چاپ
دسته: blog
بازدید: 645
کمک حسابدار کیست

کمک حسابدار کیست ، برای اینکه اهداف حسابداری به بهترین شکل ممکن و بر اساس اصول و قوانین، به وقوع بپیوندند لازم است کلیه اعتبارات و کیفیت خدمات حسابداری تامین شوند.

حسابدار مجرب یکی از این اعتبارات به شمار می رود که گاهی برای انجام کارهای گسترده و حرفه ای به فردی که در این راستا با وی همکاری داشته باشد، نیاز دارد، کمک حسابداری فردی است که می تواند این وظیفه را بر عهده گیرد.


آشنایی با شغل کمک حسابدار


کمک حسابدارها عموما افرادی هستند که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و تجربه چندانی در انجام فعالیت های حسابداری ندارند، با این وجود به این افراد کارهای ساده تر و کم حجم تر واگذار می شود تا تجربه لازم را برای انجام کارهای پیچیده تر به دست آورند. مسئولیت های کمک حسابدار، در سازمان های مختلف، متفاوت است و در برخی سازمان ها پستی به نام کمک حسابدار یافت نمی شود.


شرح وظایف کمک حسابدار


کمک حسابدار، اسناد حسابداری ساده را ثبت می کند و کلیه مدارک حسابداری مانند فاکتورها، لیست حقوق و دستمزد و بیمه را بایگانی می کند. در ضمن وی لیست بیمه را به صورت ماهانه به سازمان تامین اجتماعی ارسال می نماید و در ثبت اطلاعات حضور و غیاب پرسنل برای محاسبه حقوق و دستمزد ماهیانه و پرداخت فیش حقوقی آنها نقش دارد. کمک حسابدار باید با نرم افزار اکسل آشنایی داشته و بر قوانین مالیاتی و مهارت های کامپیوتری مسلط باشد. در ضمن کمک حسابدار باید از مهارت های ارتباطی لازم نیز برخوردار باشد، در نهایت برخی مسائل مربوط به سازمان امور مالیاتی را پیگیری کرده و حسابدار را در جریان امور قرار دهد.


نتیجه پایانی


در برخی سازمانها به دلیل گسترگی و پیچیدگی امور مالی و حسابداری یک حسابدار خبره و مجرب به نهایی نمی تواند تمامی وظایف را به انجام برساند در این حالت لازم است از کمک حسابدار برای این منظور استفاده کرد.