مزایای استفاده از قفل های دیجیتالی

مزایای استفاده از قفل های دیجیتالی، قفل های دیجیتال گاهی به درستی کار نمی کنند. قطع شدن برق و درست کار نکردن باتری، شکسته شدن بوردهای مدار و هک شدن سیستم قفل دیجیتال می تواند از دلایل این خرابی یا کارکرد نادرست باشد. در صورت وجود این مشکلات حتما با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و هرچه سریع تر برای رفع مشکل اقدام نمایید. اما در کنار این عیب، این قفل ها دارای مزایای زیادی هستند که در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از آنها آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مزایا قفل دیجیتالی

  • با طراحی و ساخت قفل های هوشمند دیگر نیازی به استفاده از کلید نیست و به راحتی و به سرعت می توان درب را باز کرد. در گذشته افراد مجبور به حمل دسته کلید به همراه خود بودند و جا گذاشتن یا گم شدن کلیدها مشکلات زیادی برای آن ها به وجود می آورد، اما امروزه بدون نیاز به کلید و صرف وقت برای پیدا کردن آن ها، تنها در مدت زمان بسیار کوتاهی می توان درب را به راحتی باز کرد.
  • ممکن است بارها برای شما پیش آمده که فراموش کرده اید درب منزل را قفل کنید و پس از طی مسافتی برگشته و آن را قفل نمایید. اما با استفاده از قفل دیجیتال بابت قفل کردن درب نگران نباشید؛ زیرا این قفل ها پس از مدتی به طور خودکار درب را قفل نموده و امنیت خانه را تامین می کنند.
  • با استفاده از قفل های دیجیتالی می توان زمان را مدیریت کرد؛ زیرا دیگر نیازی به پیدا کردن کلید و قرار دادن آن در قفل نیست و تنها در عرض چند ثانیه درب به صورت خودکار باز می شود.
  • از قفل های دیجیتال می توان برای کنترل تردد در محیط های اداری استفاده نمود. زمانی که درب بسته می شود به صورت اتوماتیک قفل شده و دیگر کسی نمی تواند از بیرون وارد ساختمان شود، اما افرادی که داخل هستند می توانند خارج شوند.
  • از دیگر مزایا قفل دیجیتال این است که شرایط بحرانی را به صاحب خانه اطلاع می دهد. تجهیزات امنیتی و سنسورهایی که در این قفل ها تعبیه شده اند چه فرد درون خانه باشد و چه خارج از آن، وی را از وضعیت های خاص مانند آتش سوزی آگاه می سازد.
  • این قفل ها حتی در زمان قطعی برق نیز کار می کنند، زیرا به منبع باتری خود متکی هستند.

نکات پایانی

قیمت قفل های دیجیتالی به نوع و کاربرد آن، جنس، نوع و تعداد آپشن ها، کیفیت متریال سازنده، گارانتی و برند محصول بستگی دارد. برای کارایی و عملکرد بهتر قفل دیجیتالی بهتر است آن را بر روی درب ضد سرقت تعبیه نمایید. همچنین بکارگیری دوربین مداربسته در کنار این محصول، می تواند به امنیت بیشتر ساختمان کمک بسزایی کند.